Trys priežastys sėkmingai mentorystei, kuri atveria karjeros kelius ir formuoja kitokį požiūrį – LT Big Brother

Trys priežastys sėkmingai mentorystei, kuri atveria karjeros kelius ir formuoja kitokį požiūrį

2018-01-05

Mentorės Aistės Juknaitės ir jos mažosios sesės Indrės Povilauskaitės pavyzdys įkvepiantis. Anot abiejų, tarpusavio bendravimas ir pastangos, turi ne tik padėti, bet ir versti didžiuotis. Aistės teigimu, labai svarbu būti savimi ir atvirai dalintis savo patirtimi ir pasiekimais. Akivaizdu, jog tai veikia, nes Indrė neabejoja, jog mentorystė atvėrė dar vienas duris ir pasitikėjimą priimti naujus iššūkius. Sėkmingos mentorystės patarimais dalinasi Aistė ir Indrė.

LT Big Brother mentorė Aistė Juknaitė, pakeitusi 10 miestų (5 iš jų per pastaruosius kelis metus), šiuo metu gyvena Amsterdame, dirba Uber kompanijoje ir dalyvauja projekte jau antrus metus. Aistės ir jos praėjusio sezono mažosios sesės Indrės Povilauskaitės pavyzdys įkvepiantis. Anot abiejų, tarpusavio bendravimas ir pastangos, turi ne tik padėti, bet ir versti didžiuotis. Aistės teigimu, labai svarbu būti savimi ir atvirai dalintis savo patirtimi ir pasiekimais. Akivaizdu, jog tai veikia, nes Indrė neabejoja, jog mentorystė atvėrė dar vienas duris ir pasitikėjimą priimti naujus iššūkius. Savo sėkmingos mentorystės patarimais dalinasi Aistė ir Indrė.

Aistė Juknaitė: LT Big Brother mentoriauju pirmą kartą ir negaliu atsidžiaugti savo mažosiomis sesėmis, nes jos:
1. Atvirai dalinasi savo patirtimi. Būtent taip sužinau, kas joms rūpi, kas motyvuoja ir kas džiugina. Kartais mano sesės prašo patarimo prieš priimdamos svarbų sprendimą. Kitais atvejais jos pačios pasirenka savo kryptį ir tuomet su manimi apmąsto, kas įvyko, kaip sekėsi įgyvendinti savo sprendimus, kas buvo puiku, o ką galėtų patobulinti.
2. Nebijo būti savimi. Žaviuosi, kaip viena mano sesė susidėlioja konkrečius prioritetus, o kita vis papasakoja nuotykių prašydama netikėtų patarimų. Abi gyvena savo stiliumi ir smagiausia, kad tai darydamos jos vis labiau pažįsta save ir sužino, kas jas daro laimingas. Būtent tai padeda priimti sunkius sprendimus, tokius kaip: ką studijuoti, kokio darbo ieškoti, kaip sustoti ir atsipalaiduoti.
3. Didžiuojasi savo pasiekimais. Dar savo sesėms nesakiau, bet labiausiai mėgstu, kai jos man giriasi! Kodėl? Nes
a) taip sužinau, kas joms teikia daugiausiai laimės;
b) kokius sunkumus jos išsprendė ir kaip joms tai pavyko,
c) šios istorijos suteikia daug motyvacijos tolesniems jų nuotykiams, drąsos rizikuoti ir išlįsti iš komforto zonos.

Linkiu ir jums nuoširdžiai dalintis savo patirtimi, daryti tai savu stiliumi ir motyvuoti vieni kitus savo pasiekimais (girtis!).

Indrė Povilauskaitė: Mentorystės naudą objektyviai įvertinti sudėtinga turbūt dėl to, kad kiekvienam suteikiama nauda yra individuali. Vienas mažasis brolis ar sesė gali būti paklydęs paieškose, o kitam gali užtekti keleto patarimų tam, kad jis aiškiai nusibrėžtų strategiją bei išsikeltų tikslus ateičiai. Manydama, kad buvau iššūkis mentorei, intelektualiai ir įkvepiančiai Aistei Juknaitei LT Big Brother programoje, esu įsitikinusi, kad ji puikiai atskleidė mano galimybes. Ir nors nepriėmiau aiškių sprendimų mūsų bendravimo metu, turbūt tik dėl to, kad tam reikėjo laiko. Viską pradėjau įgyvendinti iš karto po to.

Svarbų vaidmenį atliko jausmas, kad sulaukdama nuolatinio mentorės dėmesio ir skatinimų bandyti, stengiausi, kad ji manimi ir savo pastangomis man padėti, galėtų didžiuotis. Po bendravimo laimėtos vardinės stipendijos mokymams, atliktos dvi praktikos įmonėse, iniciatyvus Universitetinių veiklų koordinavimas ir apibrėžtos būsimų studijų kryptys bei konkretūs veiksmai.

Dalyvavimas mentorystės programoje buvo svarbus žingsnis mano karjeros ir požiūrio formavime. Bendraudama su mentore stengiausi išsiaiškinti kokios savybės ar žinios yra svarbios tam tikrais momentais, tačiau pokalbiuose minėtas posakis: “will rise to the occasion” privertė pakeisti įsitikinimus. Supratau, kad sėkmę reikia sukurti ir išlikti atvirai pačiai sau, jokia kita kitos asmenybės karjeros formulė neveiks asmeniniams laimėjimams pasiekti. Mentorystė atvėrė man dar vienas duris ir visus kitus langus, nes dabar nebebijau svajoti, nebetaikau primestų standartų, o tikiu, kad turiu priimti naujus iššūkius ir su jais vienokiu ar kitokiu būdu vis tiek pavyks susidoroti, o jei ne, visuomet galėsiu parašyti mentorei ir paprašyti patarimo.