Pirmasis Mentorystės Forumas Lietuvoje

2024-01-31

Sausio 5-osios vakarą siauroje Vilniaus senamiesčio gatvėje žingsniavo šventiškai pasipuošę žmonės – Lietuvos ir pasaulio lyderiai bei mentoriai Naujuosius metus pradėjo su „LT Big Brother“ Menų spaustuvėje surengtu Mentorystės Forumu. Šis pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas renginys vainikavo profesinės mentorystės programos keturioliktojo sezono pabaigą.

Įžengus pro šiuolaikinės scenos menų centro duris renginio svečius maloniai pasitiko mentorystės programos savanoriai. Kiekvienam šventės svečiui buvo įteikta dalyvio kortelė, ant kurios kiekvienas turėjo užsirašyti savo vardą ir dominančią temą, kuria norėtų būti pakalbinti. Anot organizatorių, tai efektyvus būdas palengvinti komunikaciją ar suteikti drąsos pradėti pokalbį su nepažįstamu žmogumi. Be to, renginio dalyviams „LT Big Brother“ programos savanorių komanda dovanojo unikalų pieštuką. Jis ypatingas tuo, kad pasodinus pieštuką į žemę iš jo išauga augalas: bazilikas, saulėgrąža arba neužmirštuolė. Ši dovana neabejotinai turi simbolinę reikšmę, kuri nukreipia į naujojo mentorystės programos sezono šūkį – „Mentorystė augina”. Šią frazę forumo svečiai galėjo išvysti ant ryškiai mėlynos foto sienelės, prie kurios jie galėjo įsiamžinti. Prieš objektyvą stovintiems renginio dalyviams išskirtinį dėmesį skiriantys profesionalūs fotografai kokybiškai užfiksavo sezono uždarymo akimirkas.

Džiaugiamės, kad renginio bilietai likus keletui dienų iki Mentorystės Forumo buvo pilnai išparduoti. Tarp gausaus būrio renginio svečių – ambasadorius Arnoldas Pranckevičius, „AirBaltic“ viceprezidentas Vilmantas Mazonas, renginio partnerio „Ignitis Group“ IT vadovas Andrius Byckovas ir kiti. Šiais metais „LT Big Brother“ mentorystės programoje jie dalyvavo kaip mentoriai.

Renginį netradiciškai atidarė garsus lietuvių rašytojas bei aktorius Marius Povilas Elijas Martynenko. Jis, lydimas ryškaus scenos prožektoriaus, pakilo iš žiūrovo kėdės ir kalbėdamas ėjo link scenos. Stovėdamas prieš šimtus žmonių jis itin atvirai papasakojo savo gyvenimo lūžius, kitų žmonių palaikymo svarbą ir tėvystę, kurią žymus aktorius laiko savotiška mentorystės forma.

Po emociškai stiprios įžangos renginio vedėja Sigita Jurkynaitė, „LT Big Brother“ savanorė, pakilia nuotaika pasveikino visus šio istorinio įvykio – pirmojo Mentorystės Forumo Lietuvoje – dalyvius. Netrukus į sceną buvo pakviestas mentorystės programos vadovas Dr. Vytautas Jankauskas, kuris trumpai apžvelgė praėjusį sezoną. Pasak jo, per keturioliką šios mentorystės programos gyvavimo metų tūkstančiai žmonių atrado savo mentorius ir palaikytojus, todėl patirtis, kurią suteikia mentorystė, yra neįkainojama.

Renginio dalyviai turėjo galimybę klausytis net 3 pokalbių, kuriuos moderavo žurnalistė, visuomeninkė Daiva Žeimytė-Bilienė, žurnalistas bei rašytojas Rytis Zemkauskas ir mentorystės programos „LT Big Brother“ vadovas Dr. Vytautas Jankauskas. Jų metu žiūrovams taip pat buvo suteikta galimybė užduoti savo norimą klausimą pašnekovams. 

Pirmasis šių jaukių pasikalbėjimų pašnekovas – Lietuvos Respublikos (LR) prezidentas Gitanas Nausėda. Gerbiamas ekcelencija kalbėjo apie mentorystės svarbą, karjeros ir prezidentinio gyvenimo užkulisius. Plėtodamas rimtas temas G. Nausėda nevengė pajuokauti ir papasakoti šmaikščių, dar niekur negirdėtų gyvenimo istorijų.

Antroji pašnekovė buvo psichologė, profesorė, knygos „Ką jie mums padarė. Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu“ autorė Danutė Gailienė. Su renginio žiūrovais ji noriai pasidalijo ilgamete patirtimi psichologinių tyrimų sferoje bei įvairiais statistiniais duomenimis. Socialinių mokslų daktarė taip pat pabrėžė psichologinės sveikatos svarbą ir lietuvių tautos traumų palikimą. Deja, jis vis dar yra pastebimas jaunesniosios kartos atstovų gretose, tačiau šie rodikliai pamažu mažėja. Anot profesorės D. Gailienės, tam įtakos turi jaunų žmonių pozityvumas, ambicijos ir atkaklumas siekiant savo tikslų. Būtent taip ji apibūdino šiame Mentorystės Forume susirinkusius žmones.

Paskutinysis renginio svečias – Jungtinių Tautų diplomatas Prof. Athar Sultan-Khan, kuris į šį „LT Big Brother“ organizuojamą Mentorystės Forumą atvyko net iš pačios Ženevos, antro pagal dydį Šveicarijos miesto. Pašnekovas dalijosi patirtimi iš keturiasdešimt metų darbo Jungtinėse Tautose (JT), kur vadovavo JT Pabėgėlių Agentūros vadovo kabinetui, o 2017 m. ėjo JT Generalinio Sekretoriaus Antonijaus Gutèrešo (António Guterres) specialiojo patarėjo pareigas. Iš Ženevos atvykęs svečias pabrėžė diplomatijos svarbą, ypač šių dienų kontekste, kai pasaulyje vyksta politiniai konfliktai, dėl kurių kyla žiaurūs ir daug aukų pasiglemžiantys karai. Nors dirba vadovaująmą darbą, jis niekada neiškelia savęs aukščiau už kitus ir visose gyvenimo situacijose stengiasi išsaugoti žmogiškumo jausmą. Su auditorija Prof. Athar Sultan-Khan taip pat bendravo labai nuoširdžiai ir emocionaliai, kadangi pokalbio metu porą kartų net buvo atsistojęs prieš publiką. Tai dar kartą patvirtina faktą, kad jis – puikus oratorius.

Renginio pabaigoje ant scenos buvo pakviesti visi žmonės, kurie prisidėjo prie šios mentorystės programos realizavimo. Jiems nuoširdžią padėką išreiškė „LT Big Brother“ valdybos narė Elena Archipovaitė, o salėje esantys žiūrovai apdovanojo savanorių komandą garsiais aplodismentais už didelį atsidavimą šioje veikloje.

Po oficialios renginio dalies visi Mentorystės Forumo svečiai turėjo galimybę artimiau susipažinti su programos mentoriais bei jų ugdytiniais, pasidalinti asmenine patirtimi šioje mentorystės kelionėje bei pasidžiaugti savo profesiniais pasiekimais.

Svarbu paminėti, kad ši mentorystės programa siekia ne tik puoselėti mentoriaus bei ugdytinio santykius, bet ir suvienyti visą „LT Big Brother“ bendruomenę. Dėl to šios mentorystės programos metu vyksta daug renginių, kurie skatina ne tik tarpusavio ryšio kūrimą, bet ir komforto zonos plėtimą. Pasak keturioliktojo programos sezono dalyvių, prisijungimas prie „LT Big Brother“ bendruomenės neabejotinai suteikia visas sąlygas visapusiškai augti tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Nuoširdžiai dėkojame šio renginio partneriui „Ignitis grupė“, informaciniam partneriui Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) bei Mentorystės Forumo globėjui – buvusiam LR prezidentui Valdui Adamkui. Viso renginio metu Menų spaustuvėje susirinkusius svečius atgaivino natūralus mineralinis vanduo „Akvilė“.