Pasaulį apkeliavusi LT Big Brother sėkmės istorija – LT Big Brother

Pasaulį apkeliavusi LT Big Brother sėkmės istorija

2016-04-04

Registracija į aštuntąjį profesinės mentorystės projekto LT Big Brother sezoną jau prasidėjo. Šia proga dalijamės įkvepiančia, per keturis žemynus nusidriekusia, praėjusio sezono Mažojo Brolio Leonardo ir jo Didžiosios Sesės Linos Tolvaišaitės sėkmės istorija.

Leonardas Gujis, Mažasis Brolis 2015:

Apie LT Big Brother sužinojau netyčia. Praėjusį gruodį, kai ruošiausi į Malaiziją ir Singapūrą atstovauti savo universiteto (Copenhagen Business School), geras draugas is Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto parašė man per Facebook: „Sveikas, Leo, suradau tokį projektą, manau sudomins – LT Big Brother, paskaityk”. Susipažinęs su LT Big Brother, nedvejodamas nusprendžiau pateikti paraišką dalyvauti programoje. Kaip tik artėjant paraiškų teikimo dalyvauti programoje termino pabaigai, tapau tarptautinės IT bendrovės „CodersTrust” komandos nariu, atsakingu už projektus su Danijos Vyriausybe bei paramos fondais Afrikoje ir Azijoje.

Parašęs savo bendrovei projektą, pateikęs jį vertinimui į Rockefeller Foundation ir pasirinkęs Keniją kaip mūsų projekto tikslą, iš LT Big Brother projekto sąrašo, savo Didžiąją Sese pasirinkau Lina Tolvaišaitę. Galvojau, jeigu projektą patvirtins – persikelsiu į Keniją, kur ji dirba. Linos patirtis puikiai sutapo su mano poreikiais – ji iš JAV dvejiems metams persikėlė į Keniją, ten dirba su Afrikos rinkomis International Finance Corporation (IFC), Pasaulio Banko padalinyje, kuris investuoja į privačias kompanijas. 

Pavasarį ir vasarą nemažai kas įvyko – buvau atrinktas tapti vienu iš 220 LT Big Brother projekto mažųjų dalyvių,  Afrikos projekto laiku nepatvirtino, bet su Lina palaikėm ryšį globaliu mastu – iš Danijos, Lietuvos, Bangladešo, Japonijos, JAV ir Kenijos. Bendravome per visus 4 žemynus, nes abu keliavome darbo reikalais. Geriausia buvo tai, kad Lina ne tik padėjo patarimais, bet ir savo darbo kontaktais – per bendrą profesionalų tinklą kartu su savo įmone susitikom su IFC bankininkų atstovais ir užmezgėm ryšius su didžiausiais Bangladešo bankais.

Praleidęs tris mėnesius dirbdamas Bangladeše ir trumpam užsukęs į Japoniją, gavau džiugią žinią iš JAV – Rockefeller Foundation patvirtino projektą Kenijoje! Su šia džiugia naujiena parašiau Linai ir jau lapkritį susitikom Savanos šalyje Kenijoje. Buvo išties nuostabu susitikti gyvai Afrikoje,  kartu dirbti tokioje tolimoje šalyje ir dalintis įspūdžiais, nekalbant apie tai, kad Kenijoje netgi radom bendrų pažįstamų (ir taip būna!), Lina suorganizavo naudingą susitikimą su IFC kolega, atsakingu už investicijas į švietimo sektorių, kuriame dirba mūsų įmonė. Galų gale per Kalėdas susitikome Lietuvoje, kur Lina mane pristatė įvairiems mano srityje dirbantiems lietuviams profesionalams ir su kai kuriais iš jų jau turėjau naudingus asmeninius susitikimus.

Labai džiaugiuosi šiuo nuostabiu projektu ir tuo, kad sutikau Liną – jos pagalba ir draugystė labai padėjo priprasti prie naujos šalies ir suvokti, koks gi platus yra pasaulinis lietuvių tinklas.

Lina Tolvaišaitė, Leonardo Didžioji Sesė 2015:

Leonardas yra vienas iš ambicingiausių mano sutiktų Mažųjų Brolių, nuolat stebinantis savo tarptautiniais pasiekimais. Vieną savaitę skambučio metu aptardavome tam tikrus jo pasirinkimus su tarptautiniais projektais, o kitą savaitę jis jau skrisdavo į kurią nors tolimą šalį jų įgyvendinti. Per vienus mūsų mentorystės metus jis sugebėjo padirbėti ir įgyti patirties net trijuose žemynuose! Aš tuo, žinoma, labai didžiuojuosi, nes, remdamasi savo pačios patirtimi, visuomet patariu studentams studijų metu išnaudoti kuo daugiau tarptautinių galimybių, padirbėti kuo daugiau skirtingų organizacijų, kad suprastų, kur norėtų nukreipti savo karjerą ateityje. Kai pradedi dirbti po studijų, tampa žymiai sunkiau pasinaudoti tokiomis trumpalaikėmis galimybėmis.

Man labai patinka ir tai, kad Leo sugeba puikiai suderinti studijas su savo įmonės tarptautine veikla – dažnai dėl to jis paskaitas lankė nuotoliniu būdu, bet egzaminus Danijoje sugebėdavo išlaikyti aukščiausiais balais. Tai tik parodo, kad net ir studijuojant reikliuose universitetuose, įmanoma šalia studijų užsiimti ir naudinga praktine veikla ir ne tik vasaros metu. Tam vėlgi aš labai pritariu, nes Leo pabaigęs universitetą jau turės rimtą tarptautinės profesionalios patirties bagažą, kuris jam tikrai padės susirasti įdomų darbą.

Dar vienas Leo išskirtinis bruožas yra jo noras ir drąsa megzti ryšius su įvairiais profesionalais. Jei kažką jam parekomenduodavau, jis nieko nelaukdamas tiems žmonėms parašydavo ir susitikdavo tiek Bangladeše, tiek Kenijoje, tiek Lietuvoje arba prie jų prieidavo ir prisistatydavo renginių metu. Žinant tokių profesionalių kontaktų svarbą karjeroje, tai vėlgi labai sveikintinas elgesys, kurio reiktų pasimokyti ir kitiems lietuviams studentams, kurie dažnai yra nepakankamai drąsūs pabandyti prieiti prie tam tikro profesionalo ar jai/jam parašyti. Netgi jei kai kuriuos asmeniškai pristatydavau naudingiems kontaktams, jie taip ir nepasinaudodavo šia galimybe. Tačiau anaiptol, jauni profesionalai noriai dalijasi patirtimi ir daugumai jų yra malonumas patarti studentams, besidomintiems jų sritimi.

Apibendrinant, mentorystės patirtis su Leo man buvo viena iš įsimintiniausių ir globaliausių šiame projekte, tikra sėkmės istorija. Su Leo planuojame palaikyti ryšius ir po projekto, nes jis grįš į Keniją tęsti darbo su Rockefeller Foundation, o vėliau norėtų padirbėti JAV, kur ir aš pati dirbsiu kitais metais. Kadangi pati inicijavau LT Big Brother projekto tarptautinę plėtrą iš Jungtinės Karalystės į kitus regionus, man labai smagu matyti, kad globalus projektas yra būtent tai, ko šiais laikais reikia lietuviams, išsibarsčiusiems visame pasaulyje, ir naudingas jis gali būti net tolimiausiuose Afrikos kampeliuose.

LT Big Brother – pirma ir vienintelė savanoriška profesinės mentorystės programa lietuviams visame pasaulyje. Jos tikslas – suburti į tandemus ir per neformalų asmenišką bendravimą perduoti įvairiose profesinėse srityse įsitvirtinusių lietuvių profesionalų žinias ir patirtį perspektyviam visame pasaulyje studijuojančiam Lietuvos jaunimui. Taip padedame tautiečiams išnaudoti profesinį potencialą bei siekiame prisidėti prie Lietuvos vystymosi ir geresnės ateities kūrimo. Registracija į aštuntąjį LT Big Brother sezoną – jau prasidejo!