Monika Fedoravičiūtė: tikiu mentorystės nauda, nepriklausomai nuo savo įdirbio, patirties, metų, statuso

2019-04-14

Dešimtį metų patirties investicinėje bankininkystėje sukaupusi ir aukštas pareigas einanti Monika Fedoravičiūtė 2018-ųjų metų sezoną nustebino LT Big Brother komandą: dalyvauti projekte ji norėjo ne kaip mentorė, bet kaip mažoji sesė. Tokį sprendimą motyvavo persikraustymas iš Londono į Lietuvą, kur Monika ieškojo patarimų tiek apie kultūrą, tiek apie profesinę aplinką. Projekto metu, šių patarimų Monika sulaukė iš savo mentorės, Nasdaq vice-prezidentės Armintos Saladžienės. Žemiau Monika dalinasi įspūdžiais apie gįžimą į Lietuvą ir dalyvavimą projekte.

Kodėl nusprendėte grįžti į Lietuvą?

Mano vyras jau seniai norėjo grįžti, o du maži lakstantys vaikai tik dar labiau paskatino šį sprendimą. Tiesa, viena koja vis dar esu Londone – karts nuo karto dirbu nuotoliniu būdu iš namų Lietuvoje, arba Londone, tenka daug skraidyti dabar. Lietuva visada užėmė didelę dalį mano širdies. Tikiu Lietuva, jos ateitimi ir matau idomių galimybių bei iššūkių tolimesniai karjerai Lietuvoje.  

Kodėl norėjote dalyvauti projekte?

Pirmiausiai dėl to, kad tikiu mentorystės nauda ir nepriklausomai nuo savo įdirbio, patirties, metų, statuso – yra labai naudinga turėti mentorių. Antra, peržvelgus mentorių sąrašą, pamačiau Armintos vardą ir, kadangi jau seniai followinu Nasdaq, klubą „Lyderė“  ir pačią Armintą, nutariau, kad tai yra būtent ta galimybė, kurios negaliu praleisti. Arminta nuo seno mane žavėjo savo asmenybe, gera lyderyste, girdėjau ir mačiau nemažai svarių jos darbų nuveiktų tiek moterų lyderystes sferoje, tiek Lietuvos finansų rinkoje – neveltui Arminta yra gavusi tiek apdovanojimų už savo nuopelnus. Trumpai tariant –  ji man yra pavyzdys, role model. O per LT Big Brother platformą turėjau unikalią galimybę susipažinti ir mokytis iš jos.

Monika Fedoravičiūtė – mažoji sesė

Kaip sekėsi bendradarbiauti su Arminta?

Prieš aplikuojant tvirtai žinojau, ką noriu gauti iš šio projekto. Turėjau aiškią viziją, kuri apėmė tiek karjeros, tiek moterų lyderystės, tiek adaptacijos Lietuvoje, tiek asmeninio gyvenimo klausimus. Su Arminta susitikdavome kartą į mėnesį, kartais – ir dažniau, neformalių pietų, arba per klubo „Lyderė“ organizuojamus renginius.  Per juos susipažinau ne tik su Ingrida Šimonyte, Giedre Kaminskaite – Salters („Telia“ vadove),  Cecilia Lundin (Head of Group HR, Telia), bet ir su daugeliu kitų idomių ir aktyvių žmonių, kurie man negailėjo patarimų tiek apie tolimesnius karjeros žingsnius Lietuvoje, tiek apie mamos – darbuotojos iššūkius, auginant mažus vaikus ir bandant tai suderinti su darbu. Atradau daug panašumų tarp savęs ir Armintos, ir tai neabejotinai padėjo mūsų bendravimui, iki šiol mes esame geros bičiulės, vystančios bendravimą net ir pasibaigus LT Big Brother sezonui.

Mūsų bendravimas buvo abipusis, viena iš kitos mokėmės. Mentorystė yra naudinga abiems pusėms, tad Arminta ir pati labai domėjosi finansų sistema Didžiojoje Britanijoje, darbo kultūra, moterų teisėmis (papasakojau Armintai apie Keep-In-touch dienas, kurias moterys gali išnaudoti ir ateiti į darbą palaikyti ryšį savo motinystės atostogų metu. Jas Arminta pasiūlė kaip ideją pritaikymui ir Lietuvoje).

Kas labiausiai įsiminė projekto metu?

Labiausiai įsiminė pati Arminta, jos užsidegimas, žingeidumas, aktyvumas, domėjimasis ir bendravimas yra tiesiog užburiantis. Kiekvieną susitikimą vis ką nors nauja aptardavome ir atrasdavome. Atradau knygą „Change your questions, change your life“ apie Question Thinking prasmę ir naudą mūsų sprendimams priimti. Tikrai verta paskaityti.