Mentorė Patricija Miklušienė ir trys jos mažosios sesės: motyvacija dalintis ir atrasti save

2019-03-31

Dešimtojo sezono proga LT Big Brother komanda Nacionalinėje Dailės Galerijoje organizavo apdovanojimus, kuriuose apdovanojo labiausiai projektui nusipelniusius mentorius ir dalyvius. Mentoriaus favorito nominaciją laimėjo Patricija Miklušienė, mentorė iš Jungtinės Karalystės, kurią nominavo jos trys mažosios sesės Raminta, Gabija ir Enrika. Patricija savo pavyzdžiu ir palaikymu įkvėpė savo ugdytines patikėti savo galimybėmis ir pasiekti apčiuopiamų rezultatų.

Patricija apibūdina save kaip laimingą, besidžiaugiančią gyvenimu moterį, kuri dirba verslo konsultante įmonėms Lietuvos ir Jungtinės Karalystės rinkose, grožio, sveikatingumo ir SPA veiklos sektoriuose. Jos tikslas padėti įmonėms atrasti ir sukurti savo unikalumą, išskirtinumą rinkoje, optimizuoti veiklą. Visa tai Patricija pasiekia sujungdama kūrybiškumą su strategija, inovatyvias komercines idėjas ir tendencijas.

Panašia veikla domisi ir jos trys mažosios sesės. Gabija Bogdzevičiūtė, baigusi ISM Vadybos ir Ekonomikos universiteto tarptautinio verslo ir komunikacijos mokslus, jau vienerius metus dirba Dior ir Euroitalia prekių ženklų vadybininke Lietuvoje ir Latvijoje. Raminta Šlepikaitė neseniai apsigynė magistro disertaciją skaitmeninės rinkodaros bei socialinės medijos tema Kopenhagos verslo mokykloje (Copenhagen Business School), o Enrika Miltenytė yra antro kurso genetikos studentė Newcastle universitete Jungtinėje Karalystėje.


Patricija Miklušienė su savo mažosiomis sesėmis Enrika, Gabija ir Raminta

Daugiau apie mentorystę iš pačių projekto dalyvių lūpų:

Kodėl nusprendėte dalyvauti LT Big Brother projekte? 

Mentorė Patricija: Atėjo metas dalintis. Aš pati gyvenime pasigedau mentoriaus, žmogaus, kurio nuomonė būtų nešališka, kuris matytų mano potencialą ir tikslingai mane vestų to link. Man ypač įdomi “millennials” karta: tai labai įdomūs, ambicingi, inovatyvūs žmonės. Bendraujant su jais dar labiau tikiu šviesia Lietuvos ateitimi, esu laiminga dėl jų, didžiuojuosi mūsų tauta.

Mažoji sesė Gabija: Savo kelyje susiduriu su daug iššūkių bei pasirinkimų kaip ir dauguma mano bendraamžių. Nuolat svarstau ar einu teisingu keliu, ar siekiu pakankamai, ieškau kur galėčiau tobulėti. Tiesą sakant, šios mintys gali sukelti tikrą vidinę sumaištį. Mentorystė padeda į viską pažvelgti iš šono, išgryninti tai, kas svarbiausia, išsikelti tinkamus tikslus. Tai ne visada gali suteikti šeimos nariai ar draugai, kurie dirba kitose srityse ir yra šališki mano atžvilgiu.

Mažoji sesė Raminta: Išskyrus mano nuostabias vadoves praėjusiose darbovietėse, dar niekada nebuvau turėjusi mentoriaus, todėl nebuvau tikra ar man pavyks gauti apčiuopiamos naudos bei jos duoti mainais. Sudalyvauti projekte norėjau jau praėjusiais metais, ypatingai Danijoje supratusi bendravimo su žmonėmis naudą, nusprendžiau pabandyti. Dabar, kai žvelgiu į šią patirtį atgal, abejoju ar man pavyks nustoti dalyvauti.

Mažoji sesė Enrika: Prieš metus bebaigiant pirmąjį biomedicinos mokslų kursą, pradėjo kankinti mintys ir abėjonės dėl studijų, pradėjau svarstyti kuo iš tiesų noriu būti, kokios mano vertybės ir tikslai. Tuo metu net svarsčiau keisti mokslų programą, nes tuometimė studijų rutina – knygos, laboratoriniai eksperimentai, mokslinių ataskaitų rengimas – neatrodė artima. Trūko realaus suvokimo, jog mano studijos neša prasmę tiek man, tiek pasauliui kada nors ateityje. Apie tai susirašinėjau su savo pussesere, kuri mane paskatino užpildyti anketą.

Mentorė Patricija su mažąja sese Enrika

Apibūdinkite tarpusavio bendravimą viso sezono metu? Ką pasiekėte?

Mentorė Patricija: Tai buvo laikotarpis kupinas vidinių transformacijų: nuo profesinių tikslų, vertybių išsigryninimo iki kontaktų rato pagausėjimo, pareigų pakilimo, darbo gavimo. Kaip mentorės, mano užduotis buvo padėti savo mažosioms sesėms pačioms visa tai išsigryninti, žinoti ko nori ir tikslingai to siekti, tuo pačiu mėgautis šiuo procesu ir pačiu gyvenimu.

Mažoji sesė Enrika: Patricija stipriai prisidėjo prie augimo profesine prasme: ištobulinome mano CV, sugebėjimus save pristatyti darbo pokalbių metu. Mentorė pasidalino savo patirtimi, davė vertingų karjeros pavyzdžių, kur mano mokslinės žinios būtų be galo naudingos. Projektui besibaigiant turėjau galimybę atlikti vienos dienos praktiką medicinos klinikoje Londono centre, kurioje Patricija yra prekės ženklo konsultantė. Ji netgi suorganizavo asmenišką susitikimą su klinikos įkūrėja, kuri kaip ir aš yra baigusi biomedicinos mokslus. Supratau, kad savo genetikos žinias galiu panaudoti ne vien laboratoriniams tyrimams. Yra ir kitų alternatyvių kelių, kurie tiesiogiai padeda gerinti žmonių sveikatą.

Mažoji sesė Gabija: Patricija man padėjo išsigryninti vertybes, atrasti veiksnius varančius į priekįbei sudaryti karjeros veiksmų planą. Mentorė turėjo aiškią susitikimų struktūrą, jos užduotys pareikalavo pastangų ir neretai tapdavo iššūkiu, tačiau rūpestis bei skatinimas padėjo pasiekti mūsų išsikeltus tikslus. Vienas iš mentorystės rezultatų – Patricija paskatino mane nieko neatidėlioti, padėjo pasiruošti ir sėkmingai pasiekti paaukštinimo. Patricija mane supažindino su savo kontaktais ir kitomis savo mažosiomis sesėmis. Šie žmonės praplėtė mano akiratį, praturtino savo mintimis bei suteikė galimybę užmegzti naujas draugystes, kurias iki šiol puoselėju.

Mažoji sesė Raminta:  Jau nuo pat pirmų susitikimų, pirmiausia per Skype, o vėliau ir gyvai, pajutau Patricijos įtaką mano mąstymui ir sprendimams. Patricija ne tik negailėjo patarimų profesiniais ir darbo paieškos klausimais, tačiau visuomet būdavo linkusi aptarti ir asmeninio gyvenimo temas. Patricijos dėka aš praplėčiau savo pažįstamų ratą veikliomis ir įkvepiančiomis moterimis, kurios taip pat pasidalino savo gyvenimo istorijomis. 

Mažoji sesė Raminta Šlepikaitė

Ko reikia sėkmingam bendradarbiavimui?

Mažoji sesė Raminta: Komunikacijos ir lūkesčių aptarimo projekto pradžioje. Mano manymu, šis projektas yra individualus, nes jo eiga priklauso nuo pačių dalyvių poreikių. Norint gauti geriausią patirtį yra svarbu tarpusavyje susipažinti ir inicijuoti atvirą bendradarbiavimą.

Mažoji sesė Enrika:  Reikia vizijos, atsidavimo ir abipusio noro. Taip pat nusistatyti tikslus ir konkrečius laiko rėmus. Nuo pat pirmo pokalbio su Patricija iki projekto pabaigos visuomet turėdavau užduočių, kurias turėdavau atlikti iki kito susitikimo ar pokalbio. Užduotys būdavo įvairios: savo vertybių nusistatymas, tikslai, kuriuos noriu pasiekti projekto metu, vėliau turėdavau tobulinti savo CV, LinkedIn profilį, paruošti atsakymus į darbo pokalbių klausimus, kurti savo karjeros kelio sąrąšą, kuris susidėjo iš kompanijų, kuriose norėčiau dirbti.

Mažoji sesė Gabija: Svarbu, kad abi šalys būtų nusiteikusios dirbti kryptingai, išsikeltų tikslus, suformuotų užduotis, laikytųsi nustatytų terminų. Tačiau esminis faktorius mano galva yra bendrystė, kurią sukuria pasitikėjimas vienas kitu, panašios vertybės ir interesai. Tokio santykio nereikia dirbtinai palaikyti, o kiekvienas susitikimas būna labai laukiamas, įkvėpia motyvacijos ir naujų idėjų.

Mažoji sesė Gabija Bogdzevičiūtė

Koks mentorės patarimas labiausiai įsiminė?

Mažoji sesė Gabija: Patricijos žodžiai „Be the light or dim the light“ (ang. „Būk šviesa arba temdyk šviesą“) tapo savotišku mano moto, primenančiu, kad noriu būti žmogumi, kuris įkvėpia ir įgalina šalia esančius.

Mažoji sesė Raminta: Aš labiausiai dėkinga Patricijai dėl suvokimo, jog galiu būti sėkminga būdama tokia, kokia esu iš tikrųjų – su visais savo pliusais ir minusais. Šiais laikais, kai gyvename idealistinėje visuomenėje dažnai pasitaiko, jog žmonės ignoruoja savo tikruosius poreikius ir emocijas. Kartais yra tiesiog patogiau užsidėti kitiems patinkančią kaukę. Patricija parodė savianalizės naudą ir autentiškumo svarbą – man tai padarė didelę įtaką. 

Mažoji sesė Enrika: Svarbiausias dalykas, kuo padėjo Patricija – ji išmokė pasitikėti savo jėgomis, žinoti savo vertę, mylėti save ir pasaulį. Kuomet šie dalykai išmokstami – įmanoma nuversti kalnus.