Mažasis brolis Laurynas Večkys: atlikta praktika, naujos profesinės galimybės ir kontaktai leidžia daug greičiau tobulėti

2019-04-24

Projekto dalyvis Laurynas Večkys po itin sėkmingo sezono dalinasi savo patirtimi ir patarimais kuo projektas gali būti naudingas karjeros startui. Anot Lauryno, bendravimas su mentoriais ir mokymasis iš jų leidžia daug greičiau tobulėti profesine prasme, o dalyvavimas LT Big Brother yra puiki platfroma praplėsti savo profesinį pažinčių ratą, kuris anksčiau ar vėliau suteiks neįkainojamų galimybių. Jomis Laurynas jau spėjo pasinaudoti – vasarą atlikta praktika puikus pavyzdys kaip vieno mentoriaus dėka gali atsiverti naujos profesinės kryptys ir kontaktai.

Trumpai papasakok apie save: kas esi ir kuo užsiimi?

Esu paskutinio kurso Ekonomikos ir finansų studentas Southamptono universitete Anglijoje. Kiekvienos vasaros metu stengiuosi atlikti bent poros mėnesių praktiką mane dominančiose srityse. Tą darau juo nuo vienuoliktos klasės, nes tikiu, jog praktinės žinios ir patirtis realiame verslo pasaulyje yra taip pat svarbu kaip ir akademinės žinios įgytos universitete. Šių patirčių ir žinių derinys padėjo užsitikrinti vasaros praktiką Barclays banke Londone. O šią vasarą mentoriaus pagalba atlikau praktiką Lietuvoje. Taip pat esu aktyvus universiteto buriavimo, investavimo bei lietuvių bendruomenių narys.

Minėjai, jog bendravai net su dviem mentoriais. Papasakok apie kiekvieną iš jų – kaip bendravote ir ko išmokai?

Projekte dalyvauju jau antrą kartą. Pirmojo sezono metu mano mentorė buvo Simona Stabingytė, kurios pagalba pavyko paruošti stiprų CV ir motyvacinį laišką, kurie prisidėjo prie gauto praktikos pasiūlymo Barclays banke. Antrojo dalyvavimo metu turėjau progą bendrauti net su dviem mentoriais. Mano oficialus mentorius buvo Vygantas Nomeika iš Jungtinės Karalystės. Jau pirmojo susitikimo metu Londone, Vygantas nubrėžė aiškesnius tolimesnės karjeros pasirinkimus, patarė kaip išvengti pagrindinių klaidų ieškant darbo ir praktikos pasiūlymų. Tikiuosi, jog ateinančią vasarą dirbant tame pačiame banke, pavyks atnaujinti bendravimą, pasidalinti naujienomis bei pasisemti dar daugiau patirties. Vygantas pasidalino kito projekto mentoriaus Roko Janutėno kontaktais. Su šiuo mentoriumi bendravome daugiau, nes jo vadovaujamame strategijos departamente Lietuvos Geležinkeliuose atlikau vasaros praktiką. Šio mentoriaus padedamas praplėčiau profesines žinias mane dominančiose strategijos ir konsultacijų srityse. Su Roku vis dar bendraujame iškilus bet kokiems klausimams.

Mentoriaus pagalba atlikai praktiką Lietuvos Geležinkeliuose. Papasakok plačiau. 

Susitikimo su Vygantu metu išsikalbėjome, jog man būtų naudinga pagilinti žinias ir įgyti darbinės patirties jau minėtose konsultacijų ir strategijos srityse. Po šio pokalbio mentorius pasidalino Roko Janutėno kontaktais, kuris vadovauja strategijos departamentui Lietuvos Geležinkeliuose. Po pokalbio su Roku gavau pasiūlymą prisijungti prie pokyčių siekiančios Lietuvos Geležinkelių komandos. Praktikos metu įsitikinau, jog visi girdėti neigiami stereotipai apie Lietuvos Geležinkelius ir „valstybę valstybėje“ yra tik miglotas praeities prisiminimas, kurį labai efektyviai sklaido motyvuota ir geriausią užsienio patirtį perėmusi komanda. Lyginant praktikas tarptautinėje užsienio kapitalo įmonėje ir Lietuvos Geležinkeliuose, galiu teigti, jog pastarojoje iš vadovų ir kolegų skiriamas kur kas didesnis dėmesys asmeniniam praktikanto tobulėjimui ir suteikiama daug daugiau laisvės pačiam priimti sprendimus ir būti už juos atsakingam. Įdomūs projektai, galimybė prisidėti ir svarbiausia matyti realius pokyčius įmonėje buvo neatsiejama praktikos dalis. Galiausiai šioje kompanijoje dirbantys žmonės yra ne tik tikri savo sričių profesionalai, bet ir puikūs kolegos su kuriais kasdienis tobulėjimas neišvengiamas. Visus, norinčius žengti svarų žingsnį savo karjeroje, pasisemti milžinišką kiekį praktinių žinių ir praplėsti savo profesinių pažinčių ratą, skatinu aplikuoti į įvairias pozicijas, apmokamos vasaros praktikos vietas Lietuvos Geležinkeliuose.

Pasidalink trimis priežastimis, kodėl verta dalyvauti mentorystės programoje.

Paskatų dalyvauti šiame projekte yra tikrai daug. Visų pirma, galimybė susipažinti ir bendrauti su daug profesinės ir gyvenimiškos patirties sukaupusiais mentoriais leidžia daug greičiau tobulėti profesine prasme, o dar svarbiau augina kaip asmenybę. Antra, šis projektas yra puiki galimybė praplėsti ar pradėti formuoti savo profesinį pažinčių ratą, kuris anksčiau ar vėliau suteiks neįkainojamų galimybių. Galiausiai, daugelis profesinių kelių, kuriais šio projekto dalyviai nori eiti, jau yra praminti mentorių praeityje. Tad, galimybė mokytis iš jų klaidų ir pergalių leidžia priimti geriausius sprendimus juos pritaikant savo patirčiai.

Tavo patarimas kitiems dalyviams kaip iš projekto išsinešti didžiausią naudą ir sukurti savo sėkmės istoriją.

Turbūt nebūsiu originalus sakydamas, jog didžiausią naudą galima gauti tik rodant iniciatyvumą ir entuziazmą. Be to, labai svarbu turėti klausimų ir nebijoti jų užduoti, nes mentoriai daugeliu atvejų į juos tikrai turės atsakymus. Į klausimą kaip sukurti savo sėkmės istoriją atsakymo neturiu ir turbūt neturėčiau turėti – visiems tinkančio sėkmės recepto veikiausiai nėra. Tačiau kuo esu tikras, jog „sėkmę“ galima bandyti prisivilioti kryptingai dirbant savo tikslų ir svajonių link ir svarbiausia nenuleidžiant rankų jei nepavyksta iš pirmo ar antro karto.