LT Big Brother mentoriai: Rūta Donovan – LT Big Brother

LT Big Brother mentoriai: Rūta Donovan

2021-02-19

Kviečiame susipažinti su Rūta, kuri praėjusiais metais projekte dalyvavo ir kaip mentee!

Trumpai: kas esi ir kuo užsiimi? Kaip sugalvojai dalyvauti projekte?

Esu LEO in Berlin lietuvių profesionalų klubo prezidentė, populiariausios tinklalaidės apie Lietuvą anglų kalba Lithuanian Dream Podcast vedėja. Be visuomeninės veiklos, jau septynerius metus dirbu žurnalistikos bei rinkodaros srityse.  Sugalvojau dalyvauti projekte, nes iš savo pačios patirties žinau, kad mentorystė yra viena svarbiausių sudedamųjų detalių norint siekti karjeros aukštumų. Per paskutinius 10 metų gyvenau 4 skirtingose pasaulio šalyse ir kas kartą tarpasmeniniai ryšiai ir stiprūs vadovai galintys patarti ir nukreipti padėdavo įveikti iššūkius greičiau.

Kaip sekėsi bendrauti su mentoriumi? Kur slypi Jūsų bendravimo sėkmė?

Šiais metais tapau mentee ir mentore. Turėjau vieną mentorių ir 2 mentee.  Bendravimas su mentoriumi padėjo pažvelgti į savo sritį iš kitos pusės. Rinkausi mentorių, kuris būtų stiprus vadovas (ne būtinai iš rinkodaros srities). Kalbėjomes apie dalykus į kuriuos neįmanoma rasti vieno atsakymo: kaip kurti verslą ir/ar derėtis dėl atlyginimo. Tai buvo nepaprastas šansas suvokti kaip stiprus vadovas mąsto ir daro sprendimus. Su mentees kalbėjome apie jų karjeros iššūkius ir darbo paieškas. Dažniausiai susitikdavome po kartą į mėnesį 2-3 valandoms kur nors kavinėje. Susitikimai gyvai ir laiko skyrimas padėjo išnagrinėti situacija ir iššūkius išsamiai. Kalbėdama su mentees daug išmokau ir apie save, reflektavau ir naudojau savo patirtis iliustruoti kodėl tam tikri sprendimai atneša kitokius rezultatus. 

Pasidalink trimis priežastimis, kodėl verta dalyvauti mentorystės programoje?

  1. Pamatysi savo karjeros galimybes kitomis akimis. Refleksija ir išsamūs pokalbiai padeda atrasti labai daug sąsajų tarp skirtingų situacijų ir teorijų.
  2. Padėsi pakeisti kito žmogaus karjeros trajektoriją. Tavo patirtis padės kitam žmogui surasti atsakymus, resursus ir žmones.
  3. Neįkainojamas nuoširdus noras padėti.Gausi nuoširdų patarėją, kuris atidžiai klausysis ir galės patarti daug daugiau nei tavo draugai ar artimieji.
  4. Visam gyvenimui prisijungsi prie nepaprasto klubo. Tapsi išskirtinės bendruomenės dalimi ir visada galėsi susisiekti su kitais LT Big Brother alumni.
  5. Praplėsi lietuvos ir lietuvių ekosistemą. Padėsi sustiprinti lietuvių diasporos ir specialistų Lietuvoje kompetencijas.