LT Big Brother mentoriai: Gintvilė Valinčiūtė

2021-02-23

Į klausimą, kodėl yra svarbu grįžtamasis ryšys tarp mentorių ir mentee, atsako Gintvilė Valinčiūtė – mentorė iš Vokietijos!

Kas labiausiai įsiminė iš Jūsų bendravimo su mažaisiais broliais/sesėmis: kas sekėsi? kas buvo įdomu? kaip vyko bendravimas?

Turbūt labiausiai įsiminė atviras abipusis ryšys ir pagalba. Žinoma, pradžioje, kadangi mažoji sesė turėjo nemažai konkrečių klausimų, stengėmės gilintis į juos, bandžiau pateikti konkrečius atsakymus. Tačiau po keleto mėnesių bendravimo, sesijos išsivystė į draugiškus pokalbius. Manau, įdomiausia ir svarbiausia buvo tai, kad pasidalinome ne tik profesine ar moksline patirtimi, tačiau padėjome viena kitai ir labiau psichologiniais klausimais (ypač svarbu COVID metais).

Jūsų patarimas kitiems projekto dalyviams: kaip iš projekto išsinešti didžiausią naudą?

Manau, svarbiausia mentoriaus ir mentee santykiuose šiame projekte yra konkrečių tikslų sau ir kitiems iškėlimas bei atvirumas. Mano nuomone, svarbu yra atvirai pripažinti silpnąsias ir stipriąsias puses, svarbu su mažaisiais broliais/sesėmis pasidalinti ne tik gerais savo sprendimais, bet ir tais, kurie buvo klaidingi.

Pasidalinkite trimis priežastimis, kodėl verta dalyvauti mentorystės programoje?

  • Nauji kontaktai (džiaugiuosi šiemet nors ir virtualiai praplėtusi tiek profesinių, tiek asmeninių pažinčių ratą),
  • galimybė prisidėti kuriant Lietuvos ir pasaulio ateitį (būdami nepaprastai motyvuoti, įdomūs ir smalsūs žmonės, mentees, i.e. mažieji broliai/sesės, tikrai svariai prisidės prie visuomenės tobulėjimo ateityje),
  • grįžtamasis ryšys (bendravimas ir pagalba tarp mentoriaus ir mentee yra abipusė).