LT Big Brother dalyvė Milda Zarankaitė: siekiant karjeros labai svarbu rodyti iniciatyvą – LT Big Brother

LT Big Brother dalyvė Milda Zarankaitė: siekiant karjeros labai svarbu rodyti iniciatyvą

2018-10-30

Per dešimt LT Big Brother gyvavimo metų projektas pritraukė šimtus talentingų jaunųjų profesionalų. Kaskart įsitikiname, jog motyvuoti, savo tikslais tikintys ir jų kryptingai siekiantys dalyviai kuria didžiausią vertę tiek sau, tiek projektui ir neretai įkvepia net pačius mentorius. Šio sezono dalyvė Milda Zarankaitė puikus pavyzdys – nuo pat sezono pradžios stebinusi savo aktyvumu ir iniciatyvomis. Dalinamės Mildos sėkmės istorija bendradarbiaujant su LT Big Brother ir primename, jog patirtis projekte anaiptol neapsiriboja tik mentoryste!

Kaip pristatytum save vienu / dviem sakiniais?

Visuomet stengiuosi neužsidaryti vienoje srityje – studijų metais savo laiką skirsčiau tarp akademinio gyvenimo, savanoriškų veiklų (pavyzdžiui, AIESEC) ir tarptautinių mainų programų studentams – Work and Travel JAV bei Erasmus Slovakijoje. O šiemet kaip VU Ekonometrijos absolventė pradėjau praktiką Google.

Kodėl nusprendei dalyvauti projekte LT Big Brother?

Apie LT Big Brother papasakojo draugai dar pirmaisiais studijų metais. Tačiau projekto pagrindinė auditorija – paskutiniųjų kursų studentai bei jauni profesionalai, todėl keletą metų teko tik sekti naujienas ir klausytis įvairių istorijų.

Man mentorystė – priemonė tikslingai siekti savo karjeros tikslų. Pirmoji oficiali mentorystės programa, kurioje teko dalyvauti buvo Women Go Tech. Suvokus, kokią pridėtinę vertę sukuria galimybė pažinti IT verslo profesionalus, negalėjau apsiriboti vienu projektu. Tad šiemet būdama paskutiniojo kurso studentė ir pradėjusi veiklą Google supratau, kad trūksta kritiško žmogaus požiūrio, kuris galėtų pasidalinti savo patirtimi, žiniomis ir padėtų susiprojektuoti keletą karjeros žingsnių į priekį.

Aplikavau į programą ir optimistiškai pirmu numeriu pasirinkau mentorių Kęstutį Šliužą, nes jo gyvenimo aprašyme radau daug įdomių tarptautinių patirčių, man buvo įdomu iš C-level žmogaus išgirsti karjeros patarimų, pavyzdžiui, kaip jaunam žmogui integruotis į darbo rinką bei padiskutuoti apie IT verslą, projektų valdymą.

Nors dar tik projekto vidurys, mentorius jau pasidalijo patirtimi IT versle, suteikė patarimų kaip elgtųsi, jei pats dabar būtų absolvento vietoje, į ką orientuotųsi. Taip pat milžiniškas privalumas – galimybė susitikti su mentoriaus kolegomis, kurie supažindina su savo industrija ir kasdieniniais iššūkiais.

Vos prisijungusi prie LT Big Brother projekto ėmeisi iniciatyvų: organizavai #IamRemarkable seminarą, susitikimą  Londone. Papasakok apie tai daugiau.

Projekto sezono atidarymo metu organizatoriai paskatino rodyti iniciatyvą kuriant ryšį ne tik su mentoriumi, bet ir bendruomene. Šio projekto dalyviai – įkvepiantys jauni žmonės. Atlikdama praktiką Google tapau #IamRemarkable seminaro fasilitatore, todėl nusprendžiau pasidalinti patirtimi ir suorganizuoti atskirą seminarą projekto dalyvėms. Labai įdomu ne tik susipažinti, tačiau ir prisidėti prie kolegių asmeninio tobulėjimo. Be to, asmeninio vizito metu Londone, pasiūliau suorganizuoti neoficialų mentorių ir dalyvių susitikimą. Susipažinau su Londono lietuvių bendruomene ir likau sužavėta jų karjeros iššūkiais Jungtinėje Karalystėje.

Kodėl verta dalyvauti projekte?

Pirmiausia projekte dalyvauti verta dėl galimybės susipažinti su savo sričių profesionalais visame pasaulyje. Mentoriai dalyvauja šiame projekte norėdami pasidalinti savo patirtimi, kad jų mažasis brolis ar sesė galėtų išvengti klaidų bei pasirinktų perspektyviausią kelią. Todėl svarbu išsikelti aiškius lūkesčius, pavyzdžiui – sužinoti kaip pasirinkti aukštąją mokyklą, kaip susiplanuoti kitą karjeros žingsnį, kaip pasiruošti darbo atrankoms, įgyti tam tikrų kompetencijų. Be to, LT Big Brother yra aktyvių ir pilietiškų žmonių tinklas. Tai yra puiki vieta surasti potencialių ateities kolegų, draugų, o tam reikia ir savo asmeninės iniciatyvos.

Ačiū Mildai už pasidalintą patirtį. Linkime visiems projekto dalyviams dalintis iniciatyvomis ir augti drauge su projekto komanda!