Ką skaito LT Big Brother mentoriai 2020: rekomenduojamų knygų sąrašas – LT Big Brother

Ką skaito LT Big Brother mentoriai 2020: rekomenduojamų knygų sąrašas

2020-12-15

Artėjant šventėms bei tęsiantis karantinui, ne vienam tenka žymiai daugiau laiko praleist namie. Tad kodėl nepraleisti to laiko prasmingai, ir neperskaityti knygos?

12 metų veikiantis LT Big Brother mentorystės projektas pirmą kartą skelbia labiausiai projekto mentorių skaitytų knygų sąrašą.

Žemiau, keletas mūsų mentorių atsiliepimų apie knygas. Taip pat pridedame top 12 rekomendacijų bei nuorodas ir nuolaidas audiotekoje, kuri dovanoja LT Big Brother projekto dalyviams nuolaidas perkant knygas audiotekos svetainėje.

Romanas Zontovičius, LT Big Brother mentorius, Lietuva

Gediminas Kulikauskas – „Lietuvio kodas“. Ši knyga tarsi veidrodis į mus pačius: viena vertus lietuvių tikrovė prieš šimtą metų atrodė visiškai kitaip, bet daugelį mūsų protėvių pažiūrų, bruožų nesunkiai atpažintume ir šių dienų lietuvius. Tas veidrodis – negailestingas, bet tikras. Koks iš tiesų buvo lietuvis valstybingumo aušroje? Kas jam labiausiai rūpėjo, kuo jis džiaugėsi, ko gėdijosi, kaip žiūrėjo į verslą ir amatą, ką jam reiškė žemė ir miškas, galų gale – ką valgė ir kada prausėsi? Atsakydamas į šiuos ir kitus klausimus autorius ne tik pateikia daugybę linksmų faktų ir liudijimų, bet gausiai iliustruoja juos iš visos Lietuvos surinktomis, puikiai to meto atmosferą ir nuotaikas atskleidžiančiomis archyvinėmis nuotraukomis. Rekomenduoju šią knygą visiems, nebijantiems skaitant atpažinti save.

Agnė Nainytė, verslo konsultantė „Schuberg Philis“, Nyderlandai

Hans Rosling – „Faktų galia“ Pasirodo, mes – žmonės – esame linkę per daug negatyviai žiūrėti į pasaulį ir dažnai užmirštame, kiek visko gera jau esame pasiekę per paskutinius dešimtmečius. Ši knyga labai aiškiai ir patraukliai mus edukuoja, kad nėra viskas taip blogai, kaip mes galvojame. Autorius dalijasi principais ir gairėmis, kaip atpažinti ir ką daryti, kai mums pateikiama per daug negatyvi ir neteisinga informacija. Ši knyga yra tiesios būtinybė kiekvienam žmogui, kuris nori suprasti mus aplink supantį pasaulį besiremiant faktais, o ne emocijomis ar įsisenėjusiomis žiniomis.

Vilma Green, HSBC, Londonas

Susan Cain – „Tyla. Introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėti“

“Esu ekstravertė ir, kaip dauguma, matavau pasaulį iš savo prizmės. Darbe komandos introvertams siūlydavau asmeninio ir profesinio vystymosi priemones, kurios veikė man, ir mačiau, kad tai nėra veiksminga introvertams, tačiau negalėjau iki galo suprasti, kodėl taip yra ir ką turėčiau pakeisti. Tuo metu namuose turėjau panašią situaciją – mano vyras yra tipiškas introvertas, kuriam reikia laiko pabūti vienam, kad jis pasikrautų, kai aš kraunuosi bendraudama su žmonėmis. Vis negalėjau suprasti, kodėl jis po susitikimų su draugais jaučiasi pavargęs ir išsekęs. Ši knyga man atvėrė akis ir leido ne tik suprasti introvertų elgesį, bet taip pat jo priežastis ir kaip galima padėti introvertams atsiskleisti ekstrovertinėje aplinkoje. Tai man padėjo būti geresne mentore ne tik savo komandos nariams, bet taip pat padėjo šeimyniniame gyvenime. Knyga yra pilna mokslinių tyrimų ir galbūt kartais jau darėsi nuobodoka ją skaityti, tačiau tikrai buvo verta nepadėti jos į šalį, nes patarimų prisikaupiau ilgam laikui.”

Romualdas Isoda, „Kelionių kepėjai“ direktorius

Ryan Holiday – „Kliūtis paversk galimybėmis“

“Autorius šioje knygoje perteikia jo puoselėjamą ir gyvenime taikomus žinomiausių Stoisizmo filosofijos atstovų – Marko Aurelijaus, Cicerono, Senekos, Epikteto – patarimus ir praktikas. Kliūtis – problema ar galimybė? Abu atsakymai teisingi. Turi nuspręsti pats, kurią pusę renkiesi. Tu gali pakeisti savo požiūrį.”

Aušra Kukelkaitė, „Globalios Lietuvos lyderių“ direktorė

Marina Abramovič – „Eiti kiaurai sienas“

“Tai daugiasluoksnė knyga, kaip ir pati šios knygos autorė. Kiekvienas iš jos išsineš tai, kas asmeniškai palies labiausiai. Kas yra menas ir kas ne? Koks meno santykis su gyvenimu? Kur yra žmogaus ir visuomenės ribos? Kodėl būtent jos taip masina Mariną? Knygoje persipina vienos garsiausių ir drąsiausių šiuo laikinių menininkų kūrybinio ir asmeninio gyvenimo istorijos. Jos sufleruoja atsakymus apie tikrąją šokiruojančių Marikos darbų prasmę. Kartu ši knyga – akivaizdus Abramovič flirtas su skaitytoju. Apnuogindama tam tikrus savo gyvenimo aspektus, ji leidžia pajausti, kiek dar daug juose gylio, tačiau visko neatskleidžia – palieka tai skaitytojo troškuliui ir fantazijai. Be kitų dalykų, iš knygos išsinešiau iliustratyvią istoriją apie Australijos aborigenus. Pasirodo, aborigenai nevalgo sumedžiotos kengūros kitą dieną, o ją tiesiog palieka ir keliauja toliau – nes kita diena yra kita. Paprastoji gyvenimo išmintis, kurią kasdien prisimenu.”


Daugelis šių knygų yra išleista įvairiomis pasaulio kalbomis ir įvairiais formatais. Ieškokite jų vietose, kur mėgstate įsigyti knygų.

Lietuviškų audioknygų parduotuvė Audioteka.lt suteikia 20% nuolaidą visoms savo katalogo audioknygoms (nuolaidos kodas: LTBB20) ir 50% nuolaidą Gedimino Kulikausko knygai “Lietuvio kodas”. Nuolaidos kodas: LTBB50 (galioja iki 2021, sausio 17d.)

Na, o čia yra mūsų projekto mentorių išrinktas top 12-ukas!