Apie LT Big Brother Radijo Laidoje „10-12“

Mentorystė radijo laidoje
2023-02-16

LT Big Brother vadovas Dr. Vytautas Jankauskas ir vienas ilgamečių projekto mentorių Lietuvos ambasadorius ES Arnoldas Pranckevičius šią savaitę pradėjo dalyvaudami LRT Radijo laidoje “10-12”, kur su laidos vedėja Rūta Kupelyte aptarė mentorystės kultūrą ir reikšmę Lietuvoje, pristatė LT Big Brother projektą, diskutavo apie jo naudą mentoriams ir mentees.

Vienas svarbiausių klausimų, kurį pašnekovai minėjo laidoje – kodėl be galo užimti profesionalai sutinka būti mentoriais, padėti studentams ir jauniems žmonėms. Tiek Vytauto Jankausko, tiek Arnoldo Pranckevičiaus nuomonės šiuo klausimu sutapo. “Mentorystė yra apie vienas kito palaikymą, žinių dalijimąsi. Dalintis ir matyti kito žmogaus tobulėjimą yra labai geras jausmas, – pasakojo LT Big Brother vadovas, – mentoriai turi galimybę pažvelgti į save, į savo profesiją, taip pat jausti jaunosios profesionalų kartos pulsą, neatitrūkti.” Tuo tarpu Lietuvos ambasadorius ES atskleidė, kad pokalbiai tarp mentorių ir mentee yra naudingi ne tik jauniems žmonėms, ieškantiems pasirinkimo kelio, akademinio ar profesinio, bet svarbūs ir patiems mentoriams. “Aš visada kažką naujo sužinodavau. Būdavo įdomu iš jaunų žmonių suprasti tendencijas ir universiteto pasaulyje, taip pat jų požiūrį į skirtingus dalykus ar fenomenus visuomenėje” – kalbėjo Arnoldas Pranckevičius. Jis pasidžiaugė, kad pokalbiai su jaunaisiais broliais/sesėmis, tarp kurių kažkada buvo ir dabartinis LT Big Brother vadovas Dr. Vytautas Jankauskas, leisdavo pabėgti nuo kasdienybės, sunkių darbų.

Vytautas Jankauskas taip pat papasakojo, kokie žmonės tampa mentoriais, atskleidė jiems keliamus kriterijus, ir kokie žmonės gali aplikuoti tapti mentee. Jis paskatino profesionalus nebijoti dalintis profesine ir asmenine patirtimi. O norinčius įgyti daugiau patirties ar pakeisti profesiją – tapti mentee, nes niekada nėra vėlu tobulėti – nesvarbu, ar žmogui 20, ar 60 metų. Mentorystė yra apie vienas kito palaikymą.

Pokalbio galite pasiklausyti čia.

Kviečiame ir Jus įprasminti savo patirtį bei žinias ir iki vasario 28 d. prisijungti prie mūsų mentorių bendruomenės: https://www.ltbigbrother.com/mentoriu-registracija/…