Atsiliepimai apie LT Big Brother projektą

Vygantas Masilionis, Small Brother 2015
Lietuvos regionas
Noriu pasidžiaugti, kad Big Brother projektas labai man patinka ir jis yra tikrai plačių galimybių ir noriu pasidalinti savo vasaros patirtimi. Taigi, buvai išvykęs vasarai padirbėti į JAV ir po darbų nusprendžiau pakeliauti po vakarinę pakrantę pradedant San Francisku. Pamaniau, kad ir pigiau, ir tikrai smagiau bei naudingiau būtų apsigyventi pas nepažįstamų žmonių, tada pradėjau paieškas, kas galėtų mane priimti permiegoti kelias naktis. Po ilgų nesėkmingų ieškojimų, prisiminiau, kad yra nemažai BigBrother mentorių San Franciske ir jiems parašęs, sulaukiau gerų žinių, Romanas Zontovičius sutiko mane priimti kelioms dienoms, nors jis ir nebuvo mano didysis brolis. Buvo labai smagu, kad būtent iš šio projekto žmogus sutiko apgyvendinti mane, smagiai pabendravome, sužinojau daug dalykų apie JAV bei Silicio Slėnį, buvo labai įdomu. O kas buvo šauniausia šiame nuotykyje, jog Romanas man suorganizavo trumpą ekskursiją į Google Plex, kurią pravedė jo draugas, taip pat lietuvis dirbantis Google. Buvo labai įdomu pamatyti Google Plex pastatus ir verdantį gyvenimą jų viduje bei pakalbėti su lietuviu dirbančiu ten. Tad dabar noriu drąsiai teigti, jog Big Brother projekto kontaktų "network'as" yra labai geras, visi dalyviai labai draugiški ir malonūs. Jų pagalba galima tikrai daug ką sužinoti ar net patekti į Google Plex, kaip man ir nutiko. Labai noriu padėkoti organizatoriams už tokį gerą projektą ir visą organizuotumą.
Kamilė Naraitė, Small Sister 2015
Global regionas
Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad 2015 metais turėjau galimybę dalyvauti projekte. Buvo labai vertinga atrasti sau artimą žmogų - savo Didžiąją Sesę. Taip pat renginių metu susitikti su nuostabia bendruomene. Kitais metais būtų smagu, kad visa bendruomenė turėtų dar daugiau progų susitikti, būtų smagu, jei jungtųsi daugiau žmonių!
Ieva Dunčikaitė, Small Sister 2014
Beniliukso regionas
Manau, kad projektas LT Big Brother yra labai svarbus jaunų lietuvių tobulėjimui ir savęs ieškojimui studijų bei karjeros srityse. Projektas suteikia unikalią galimybę susipažinti ir gauti patarimų, pagalbos iš lietuvių profesionalų visame pasaulyje, su kuriais paprastai turbūt net nebūtų galimybių susisiekti. Aš pati labai džiaugiuosi gavusi Arnoldą Pranckevičių, kaip savo mentorių. Profesiniai patarimai, tolimesnių studijų krypties galimybių ieškojimas ir aptarimas, man jau šiek tiek padėjo, ir manau, kad dar daug padės ateityje. Taip pat džiaugiuosi, kad bendravimas vis dar nenutrūksta, ir mano didysis brolis lieka man pagalbininku ir patarėju įgyvendinant tolimesnius planus.
Adomas Baltagalvis, Small Brother 2014
Global regionas
Aš esu nepaprastai patenkintas dalyvavimu šioje programoje: tiek bendravimas su mentoriumi, tiek paties projekto organizuojama veikla buvo įdomi ir naudinga. Man labiausiai patiko mėnesiniai neformalūs susitikimai, kurių metu susipažinau su kitais mažaisiais ir didžiaisiais broliais/sesėmis. Vykusios diskusijos taip pat buvo įdomios. Mane labai teigiamai nustebino pats bendravimas su mentoriumi - nuo pat pradžių viskas buvo labai neformalu ir atvira, atmosfera buvo draugiška. Didysis brolis pasidalino įvairia informacija apie savo darbą bei patirtį, davė daug patarimų, kur turėčiau kreipti savo dėmesį ir pastangas.
Lukas Trakimavičius, Small Brother 2014
JAV regionas
Viskas tikrai buvo labai gerai atlikta. Well done guys. A+
Laurynas Jankauskas, Big Brother 2014
JK regionas
Šiais metais jau trečią kartą iš eilės dalyvauju LT Big Brother City projekte. Tai yra puiki galimybė susipažinti su talentingais ir ambicingais žmonėmis iš Lietuvos bei dalintis dėmesiu ir patarimais, kurie karjeros pradžioje pačiam būtų pravertę. Buvau maloniai nustebintas, jog mažieji broliai ir sesės dažniausiai aktyviai tęsia dialogą net ir po oficialios programos pabaigos, taip suteikdami progą ne tik prisidėti, bet vėliau ir stebėti sėkmingas jų karjeras!  
Tomas Uždanavičius, Small Brother, 2013
Skandinavijos regionas
Man asmeniškai viskas vyko taip kaip ir tikėjausi, buvo labai naudinga bendrauti su jaunesniu, bet sėkmingesniu, daugiau pasiekusiu kolega. 
Jovita Latakaitė, Small Sister 2012
Lietuvos regionas
Nors dar prieš projektą buvau kryptingai orientuota siekti tikslų, tačiau daugiausiai apsiribojau akademinėmis studijomis. Projekto metu susipažinusi su savo Big Brother, pakeičiau savo judėjimo trajektoriją, išplėčiau veiklos sferas ir supratau, kiek daug neatrastų galimybių slypi aplinkui. Ši pažintis pastūmėjo mane rizikuoti, nes būti komforto zonoje – neįdomu. Taigi viso projekto metu bandžiau atskleisti savo potencialą įvairiose srityse: darbinėje, mokslinėje ir visuomeninėje. Teko įgyti praktinės darbo, savanoriavimo stambaus masto projektuose patirties. Be to, išdrįsau įsitraukti į mokslinę veiklą. Rezultatas – buvau pranešėja ir pristatinėjau savo mokslinį darbą greta kompetentingiausių Lietuvos akademinės bendruomenės narių. Mano mentorius supažindino mane su savo veiklos sfera, kuri man pasirodė be galo įdomi, kartu parekomendavo studijų programas bei universitetus. Manau, kad mano asmeninę įgytą patirtį labiausiai atspindi lotyniška sentencija „Aut Caesar, aut nihil“. Taigi nuo šiol tik judu progresyviai ir tik pirmyn.  
Auksė Jurkevičiūtė, Small Sister 2012
JAV regionas
Kaskart didžiąjam broliui man paskambinus nudžiugdavau lyg sulaukusi skambučio iš gero draugo, praplepėdavome po pusę valandos. Galiu atvirai pasakyti, jog dar niekada nesutikau žmogaus, kuris pažinotų mane taip mažai, tačiau taip neabejingai tikėtų mano potencialu. Esu tikra, jog jo įkvėpimas liks su manimi visą gyvenimą, ir kad ir kuo aš būsiu po 10 metų, aš visų pirma mintyse padėkosiu savo „broliui”.
Karolina Telyčėnaitė, Small Sister 2012
Beniliukso regionas
Mano didžioji sesė man padėjo geriau suvokti savo ateities tikslus. Šiemet baigsiu bakalauro studijas, todėl visi pašnekesiai,  padrąsinimai, patarimai įkvėpė pokyčiams mano gyvenime. Pradėjau mokytis prancūzų kalbos, kuri net negalėjau pagalvoti, bus tokia svarbi mano karjeros krypčiai, kurią beje, mano mentorė padėjo man išryškinti, todėl ačiū jai labai už tai! Mano Big Sister buvo puikiausia mentorė, su labai geru humoro jausmu, tad net kvailiausi klausimai jai nepasirodė juokingi ir visą laiką stengėsi man atsakyti, patarti, padėti, motyvuoti. Ypatingai dėkoju savo „sesei“, kad per mūsų pažinties laiką vis atsiųsdavo naudingų žinučių ar įvairiausių pasiūlymų stažuotėms ir praktikoms. Beje, vienos jų, baigusi studijas, bandysiu siekti, taigi labai ačiū projektui už šią pažintį, nes tikiu, kad priartėjau žingsneliu arčiau prie savo karjeros svajonės.  
Birutė Aleknaitė, Small Sister 2012
Lietuvos regionas
LT Big Brother sudomino ne tik tuo, kad tai pirmoji ir vienintelė savanoriška profesinės mentorystės programa lietuviams visame pasaulyje, bet svarbiausia, kad didžiųjų brolių ir sesių sąraše buvo daugiau nei 100 patyrusių ir energingų lietuvių profesionalų. Labai apsidžiaugiau, kai buvau suporuota su didžiąja sese, kuri yra vyresnioji teisininkė, advocate ir dirba vienoje iš geriausių tarptautinių teisininkų kompanijų, „Raidla Lejins & Norcous“, Lietuvoje. Neseniai buvau baigusi bakalauro studijas ir praktiką Anglijoje, tuo metu dar mėginau apsispręsti, kokioje kompanijoje Lietuvoje norėčiau dirbti, ar tęsti magistro studijas Amsterdame. Buvo labai sunku priimti tinkamą sprendimą, nuolatos konsultavausi su savo Big Sister apie darbo galimybes Lietuvoje, gyvenimo aprašymą, aktualias teisines problemas. Pirmuosius kartus bendraujant su didžiąja sese kamavo nerimas, kad mano klausimai jai galbūt pasirodys kvaili, ar per daug paprasti, tačiau ilgainiui išsiaiškinome, kad tokių pačių klausimų iškildavo ir mano mentorei. Be to, labiau patyrusi „sesė” prisipažino, kad mano klausimai paskatindavo ją pačią kitaip pažvelgti į kai kuriuos dalykus. Norėjau padirbėti Lietuvoje, kad sugriaučiau nuomonę, neva čia neįmanoma susirasti darbo. Be to, norėjau išmėginti suaugusio žmogaus, nebe studento, gyvenimą, kuris grįždavo į Lietuvą kaip svečias trumpoms atostogoms. LT Big Brother programa man patiko ir tikrai rekomenduočiau ją visiems, ypač tiems, kurie siekia savo tikslų, nori išmokti daugiau, patobulėti, pabendrauti su išsilavinusiais, energingais, protingais žmonėmis.  
Loreta Juškaitė, Small Sister 2012
JAV regionas
Šis projektas buvo ypatingai naudingas, nes buvo užmegzti naudingi ryšiai ir gauta tikslinga informacija, padėsianti tolimesniame karjeros kelyje bei darant atsakingus ir rimtus sprendimus. Mano mentorius buvo įspūdingą karjerą padaręs aplinkosaugininkas tarptautiniu lygmeniu bei draugiškas ir nuoširdus žmogus. Jis man padėjo apsispręsti dėl naujo darbo pasirinkimo, davė naudingus patarimus ir informaciją apie esamą darbo rinkos situaciją aplinkosaugos sirtyje bei idėjas tolimesnei aplinkosaugininkės karjerai. Didysis brolis buvo atviras, protingas ir nuolat siekiantis padėti, negailėjo savo laiko ir dalinosi savo patirtimi. Dėl asmeninių priežasčių buvo pasirinktas darbas Lietuvoje, kuriam mano mentorius pritarė bei paskatino dirbti Lietuvai. Labai džiaugiuosi galėdama pažinti tokį energingą, linksmą ir draugišką žmogų, kurio suteikti karjeros patarimai bus naudingi ateityje, siekiant tarptautinės karjeros aplinkosaugos srityje.  
Renata Domeikaitė, Small Sister 2012
Lietuvos regionas
Įdomiausia dalis buvo įkvėpimas, kurio pasisėmiau iš savo Big Brother. Įkvėpimas keistis, atrasti ir niekada nebijoti pokyčių, nes tik jie ir veda į tą tikrą savęs pažinimą, padeda surasti teisingą karjeros kelią ir susipažinti su naujais žmonėmis. Itin vertingi buvo patarimai, kaip elgtis darbo pokalbyje ir, apskritai, kaip ateiti iki to pokalbio – būtent tos pozicijos, kurios nori. Po mūsų susitikimo tikrai pakeičiau savo pirminį įsivaizdavimą apie tai, kaip turėtų ir galėtų vykti šis procesas. Džiaugiuosi, kad projekto metu susipažinau su ambicingais ir įdomiais žmonėmis, pasisėmiau minčių dėl ateities karjeros. Ačiū, kad paskatinote ne kalbėti, o veikti!
Ugnius Ramanauskas, Big Brother 2012
JAV regionas
Nuostabus faktas apie šią mentorystę yra tas, kad mažieji broliai/sesės dažnai jau patys labai gerai žino, ko nori, ir aktyviai to siekia. Mūsų, kaip didžiųjų brolių, asmeninės patirtys, tikiuosi, tik dar kartą jiems įrodo, kad viskas yra įmanoma. Šis projektas – tai geriausias būdas susibičiuliauti iniciatyviems, išsilavinusiems ir daug siekiantiems žmonėms. Esu labai dėkingas organizatoriams.  
Andrius Juozapaitis, Small Brother 2011
JK regionas
Bene svarbiausias mano, kaip mažojo brolio, patirties bruožas yra tai, jog mano Big Brother, šio projekto patriarchas, supažindino mane su dešimtimis žmonių, iš skirtingų industrijų bei šalių, ir nepaisydamas to, kad ir kiek būtų užsiėmęs, į ne visada protingus klausimus visą laiką pateikdavo protingus atsakymus. Bedirbdamas Pietų Korėjoje, dėka Big Brother tinklo susipažinau su Samsung grupėje esančiu lietuviu, didžiuoju broliu. Taip pat teko rankas spausti ir „broliams“ iš Lietuvos dirbant rizikos kapitalo industrijoje. Tad, kad ir kokia tai būtų klišė, manau, kad didžiausia LT Big Brother projekto sėkmė slypi jos vienybėje. Tai ne tik unikalus mentorystės projektas, tai tinklas žmonių, su kuriais siekiant susipažinti po vieną ir gauti bent kruopelę jų patirties, ko gero, reiktų praleisti kur kas daugiau laiko nei studijoms. Gyvenant Jungtinėje Karalystėje šio projekto dėka pasijaučiau bendruomenės dalis, kurioje kupina sektinų pavyzdžių – tokios pat patirties ir linkiu kiekvienam dalyvaujančiam.
Tomas Kemtys, Small Brother 2011
JK regionas
Labai sunku išskirti vieną ypatingą momentą ar situaciją, nes kiekvieną kartą bendraujant su savo Big Brotheriais (jų turėjau du) jausdavau, kad mano akiratis labai platėja ir galimybės didėja. Bendraudavome visokiomis priemonėmis: pokalbiais internetu (Skype), telefono skambučiais tiesiai iš mentoriaus ofiso, elektroniniais laiškai ir, be abejo, susitikdavome gyvai. Pamenu, buvo itin malonu susitikti su didžiuoju broliu, kuris tuo metu buvo neseniai išėjęs iš savo saugios pozicijos privataus kapitalo kompanijoje ir pasiruošęs užkariauti rizikingą privataus verslo pasaulį, jaukioje kavinėje Londono centre. Keletas valandų bendraujant su tiek pasiekusiu ir tiek intelekto turinčiu žmogumi buvo tikriausiai naudingesnės nei ištisi mėnesiai praleisti universitete. Tai buvo viena įsimintiniausių akimirkų iš laiko praleisto LT Big Brother programoje, nes tai buvo pats atviriausias pokalbis apie mane, apie mano mentorių, karjerą, mokslus, gyvenimą ir svajones.  
Rokas Pečiulaitis, Small Brother 2010
JK regionas
Svarbiausias aspektas šiame projekte yra galimybė gauti žinias, kuri su laiku išauga į norą atitinkamai duoti, todėl džiaugiuosi, kad galėsiu prisidėti prie šio projekto jau nebe kaip mažasis brolis, bet ir kaip didysis brolis, ir toliau tęsti  šią – mano nuomone – vieną geriausių iniciatyvų Lietuvoje! Ačiū!  

verification5 (1)

Nori tapti šio projekto dalimi? Susisiek su mumis!

Užpildyk šią formą apačioje ir būsi informuotas pirmas apie naujojo sezono pradžią!

Organizatoriai
Remėjai
Draugai