Apie projektą

LT Big Brother – tai pirma ir vienintelė savanoriška profesinės mentorystės programa lietuviams visame pasaulyje. Jos tikslas – suburti į tandemus ir per neformalų asmenišką bendravimą perduoti įvairiose profesinėse srityse įsitvirtinusių lietuvių profesionalų (Big Brothers/Sisters (toliau BB/BS) žinias ir patirtį perspektyviam visame pasaulyje studijuojančiam Lietuvos jaunimui (Small Brothers/Sisters (SB/SS). Taip padedame tautiečiams išnaudoti profesinį potencialą bei siekiame prisidėti prie Lietuvos vystymosi ir geresnės ateities kūrimo.

LT Big Brother projektas buvo pradėtas Londone 2009 metais LCLC klubo iniciatyva, kurio vienas iš pradininkų buvo Rytis Vitkauskas, ilgametis LT Big Brother mentorius ir YPlan įkūrėjas. Nuo 2011 metų projektą organizuoja LCLC kartu su Global Lithuanian Leaders. Šiuo metu visos trys organizacijos yra lygiavertės projekto partnerės. Prie LT Big Brother įgyvendinimo šiuo metu prisideda daugiau nei 20 puikių profesionalų-savanorių.

Kasmet vis plėsdamasis, projektas sėkmingai veikia jau penkerius metus ir tapo dažno gabaus lietuvio studento siekiamybe. Pradėtas Londone, LT Big Brother 2011 metais išsiplėtė į JAV ir sulaukė paraiškų iš daugiau nei 100 studentų. 2012 metais projektas dar labiau įsibėgėjo – buvo suformuoti Lietuvos bei Beniliukso šalių mentorių regionai, sulaukėme rekordinio skaičiaus studentų paraiškų. 2013 metais išsiplėtėme į Skandinavijos regioną bei įvairias kitas šalis, nepriklausančias penkiems oficialiems projekto regionams, kurias studentams pristatėme naujo “Global“ regiono forma.

2013 metais dalyviai atkeliavo net iš 24 skirtingų šalių: Australijos, Belgijos, Danijos, Gruzijos, Honkongo, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Malaizijos, Maltos, Norvegijos, Nyderlandų, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Rusijos, Serbijos, Singapūro, Švedijos bei Vokietijos. Daugiau nei 70% studentų sėmėsi patirties iš ne Lietuvoje gyvenančių mentorių.

Nuo starto 2009 metais, LT Big Brother projektas jau sujungė beveik 1700 mentorių ir jaunujų profesionalų porų. Kasmet studentai bei tik pradedantys žengti karjeros laiptai profesionalai gali semtis žinių iš beveik 200 mentorių. Šio bendravimo rezultatas – nemaža dalis SB/SS su savo BB/BS pagalba pasirinko geriausiai tinkantį karjeros ar mokslų kelią, tad nenuostabu, kad absoliuti dauguma SB/SS lieka patenkinti projektu. Pagrindinės bendravimo kryptys yra šios:

• Patarimai bendrais karjeros planavimo klausimais.
• Patarimai stojantiems į magistrantūros/doktorantūros programas.
• Patarimai ieškant profesinės praktikos.
• Darbo paieškos proceso aptarimas.

Be pagrindinės projekto veiklos, tiesioginio bendravimo tarpusavyje (mentorystės), projekto dalyviai taip pat yra kviečiami į prestižinius verslo, valstybės atstovų bei kitų sričių profesionalų renginius (tarp jų susitikimai su žinomais Lietuvos politikais, didžiausių Lietuvos įmonių vadovais), todėl projektas atveria plačias galimybes tobulėti ir užmegzti naudingus ryšius.

Kas gali dalyvauti?

Projekte kaip SB/SS kviečiami dalyvauti studentai ir jauni profesionalai iš Lietuvos ir kitų šalių, rimtai besidomintys tolimesnėmis studijomis, profesine praktika ar karjera Lietuvoje ir užsienyje.

Kas gi tie Big Brothers/Big Sisters?

Šių metų BB/BS yra beveik 200 patyrusių ir energingų lietuvių profesionalų iš žinomiausių Lietuvos ir užsienio kompanijų bei startup’ų. Tai ekonomikos, finansų, verslo vadybos, teisės, tarptautinių santykių, politikos, konsultacijų, medicinos, inžinerijos mokslų, menų ir kitų sričių ekspertai. Tarp jų – Wall Street ir Londono City finansų specialistai; didžiųjų konsultacinių įmonių atstovai; Pasaulio Banko ekonomistai; mokslininkai, atliekantys tyrimus geriausiuose pasaulio universitetuose; tarptautinės teisės ir santykių ekspertai; naujų įmonių įkūrėjai ir t.t. Jie dirba Vilniuje bei reikšmingiausiuose pasaulio verslo ir politikos centruose: Londone, Briuselyje, Niujorke, Vašingtone, San Franciske, Čikagoje, Hong Konge ir kituose miestuose. Visi jie yra entuziastingai nusiteikę pasidalinti savo patirtimi ir padėti SB/SS tobulėti! Detalius BB/BS sąrašus rasi mūsų puslapyje ties skiltimi “Mentoriai” kiekvienų metų kovo mėnesį, kai skelbiame naujus projekto metus ir Mažųjų brolių bei sesių atranką.

Ką reiškia projekto regionai?

LT Big Brother projektas vyksta šešiuose regionuose: City/Londone, JAV, Beniliukso ir Skandinavijos valstybėse, Lietuvoje bei Global regione. Regionai nurodo, kur šiuo metu dirba arba gyvena mentoriai. Mažieji broliai ir sesės gali rinktis mentorių iš bet kurio regiono, nepriklausomai nuo jų esamos šalies. Visgi projekto patirtis rodo, kad bendravimas su mentoriumi dažnai yra lengvesnis ir efektyvesnis, būnant toje pačioje šalyje ar mieste dėl galimybės susitikti gyvai bei laiko skirtumų nebuvimo, todėl tai reikėtų apsvarstyti renkantis mentorius.

Kaip viskas vyksta?

• Projekto atranka vyksta vieną kartą metuose.
• Studentų ir jaunų profesionalų paraiškų priėmimas prasideda kovo mėnesį.
• Mentoriai yra suskirstyti į šešias regionines grupes pagal tai, kur šiuo metu gyvena ir dirba: JK, JAV, Beniliukso, Skandinavijos valstybės, Lietuva ir Global regionas, apimantis visas likusias pasaulio valstybes.
• Studentai ir jaunieji profesionalai iki balandžio mėn. siunčia motyvacinius laiškus, gyvenimo aprašymus ir prioriteto tvarka pasirenka iki trijų pageidaujamų mentorių iš mūsų interneto puslapyje pateiktų mentorių sarašų. Galima riktis ir tik vieną mentorių.
• Būsimieji dalyviai gali rinktis mentorius iš bet kurio regiono. Visi mentoriai gali būti iš skirtingų regionų.
• Vykdant atranką, yra atsižvelgiama į dalyvių motyvaciją, gebėjimą aiškiai formuluoti karjeros tikslus, apibrėžti interesų sritį bei tai, kokios pagalbos tikimasi iš BB/BS. Taip pat programos organizatoriai vertina, ar potencialių dalyvių ir jų pasirinktų mentorių siekiai iš projekto sutampa. Programos organizatoriai atrenka tik apie 70% geriausių, motyvuočiausių dalyvių.
• Balandžio mėn. paskelbiamos BB/SB poros, vienam BB/BS paskiriami 1-3 SB/SS.
• Bendravimas prasideda! Skype, skambučiai, elektroniniai laiškai, kavos bei pietų susibėgimai.

• Formali projekto trukmė – apie 8 mėn., nuo gegužės pradžios iki gruodžio pabaigos, tad studentai skatinami kuo produktyviau išnaudoti šį laiką ir iš pažinties su savo mentoriais pasiimti ir išmokti kiek įmanoma daugiau.
• Projekto organizatoriai rekomenduoja studentų ir mentorių bendravimą bent kartą per mėnesį bet kokia pasirinkta patogiausia forma ir laiku, o jei leidžia galimybės ir dažniau.
• Svarbu: po BB/BS ir SB/SS suporavimo, bendravimo temos bei efektyvumas priklauso tik nuo pačių SB/SS iniciatyvos: nors mentoriai yra labai užimti profesionalai, projekto galimybės yra neribotos. Todėl iš Small Brothers/Sisters tikimės nuolatinės iniciatyvos, kantrybės, žingeidumo ir sugebėjimo vadovauti santykiams su užimtu mentoriumi (kiekvieną kartą surasti tinkamą laiką, mentoriui priminti apie susitikimus, iš anksto apgalvoti klausimus ir gerai pasiruošti kiekvienam pokalbiui).
• Mažieji broliai ir sesės įsipareigoja su mentoriumi susisiekti bent vieną kartą per mėnesį bei šiam bendravimui rimtai pasiruošti. Mentorius įsipareigoja Mažajam broliui ar sesei skirti bent 2 valandas laiko per mėnesį jam/jai patogia forma, laiku ir dažnumu.
• SB/SS sėkmingam dalyvavimui projekte turėtų numatyti bent 5 valandas per mėnesį.
• Kartais BB/SB ir SB/SS tandemų santykiai tęsiasi ir projektui pasibaigus; dalis SB/SS, pabaigę studijas ir įgavę darbo patirties, patys tampa projekto mentoriais.

verification5 (1)

Nori tapti šio projekto dalimi? Susisiek su mumis!

Užpildyk šią formą apačioje ir būsi informuotas pirmas apie naujojo sezono pradžią!

Organizatoriai
Remėjai
Draugai