LT Big Brother sėkmės istorija: pasirinktos studijos padėjo idenfitikuoti tinkamą mentorių

2017-11-29

Elmiros LT Big Brother sėkmės istorija prasidėjo Vengrijoje, trumpam persikėlė į Briuselį ir sėkmingai tęsiasi iki šiol. Anot Elmiros, potencialių mentorių sąrašas sumažėjo tik pradėjus studijas, kurios išgrynino norą siekti karjeros Europos Sąjungos institucijose. Ji jau spėjo pasimatyti su savo mentore Briuselyje, į kurį planuoja netrukus persikelti ir pati.

„Prie LT Big Brother projekto prisijungti svarsčiau jau anksčiau, bet kol nebuvau apsisprendusi dėl savo ateities planų, buvo sunku išsirinkti iš tokio plataus sąrašo, apsistoti ties konkrečia sritimi, regionu, mentoriais. Situacija pasikeitė praėjusiais metais pradėjus studijuoti Ekonominės Politikos magistro studijas Vidurio Europos Universitete, Budapešte, kurios padėjo apsispręsti, jog karjeros noriu siekti Europos Sąjungos institucijose. Tuomet potencialių mentorių sąrašas iškart sumažėjo ir labiausiai panorau susipažinti su Violeta Klyviene – mentore iš Beniliukso regiono, dirbančia ekonomiste Europos Komisijoje. Nors mane labiausiai domino jos dabartinė patirtis Briuselyje, buvo be galo įdomu sužinoti ir apie jos kelią iki čia, ypač akademinę patirtį bei ilgametę karjerą Lietuvos Banke (kuris jau seniai traukė mano dėmesį ir kuriame atlikau puikią praktiką šią vasarą).

Neslėpsiu, buvau labai nudžiuginta atrankos rezultatų, kurie paskyrė Viotelą mano mentore, kurią neabejodama rinkausi pirmu prioritetu. Kadangi vasaros metu daug bendravome, rugsėjį sužinojusi apie LT Big Brother susitikimą Briuselyje, nuspredžiau, jog tai puiki proga pasimatyti, pabendrauti su kitais projekto dalyviais ir aplankyti miestą, į kurį planuoju persikelti jau kitais metais. Taigi, jau kitą dieną nusipirkau bilietus iš Budapešto ir tikrai nenusivyliau! Man atvykus Violeta aprodė Europos Komisiją, supažindino su savo komanda bei kitais ten dirbančiais lietuviais, papasakojo apie darbo specifiką, o jos kolegos pasidalijo naudingais patarimais dėl praktikos ir įsidarbinimo galimybių. Tą dieną taip pat apsilankiau ir kitose mane dominančiose institucijose, o LT Big Brother susitikimo metu išgirdau ir kitų projekto dalyvių sekmės istorijas bei gavau daugybę naudingų patarimų, tarp jų ir dėl institucijų, apie kurias anksčiau net nebuvau pagalvojusi, o dabar tikrai pasidomėsiu. Savaitgalis išties buvo pilnas naujų įspūdžių ir pažinčių – labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau čia atvykti. Ačiū organizatoriams ir iki pasimatymo kituose renginiuose!“