LT Big Brother mentorės pasitikėjimas atvedė į trokštamą darbą

2017-04-11

Kamilė Naraitė – buvusi projekto „LT Big Brother“ dalyvė, „Global Lithuanian Leaders“ programos „Talentai Lietuvai“ projektų vadovė. Jos kelias į mylimą ir įdomų darbą prasidėjo jai dar gyvenant Azijoje, tačiau svajonės  realybe virto Kamilei dalyvaujant „LT Big Brother“ projekte. Jos mentorė – Kotryna Stankutė, „Global Lithuanian Leaders“ vadovė. Dalyvių pažintis virto projekto sėkmės istorija, kuria šiandien su džiaugsmu dalijasi abi dalyvės.

Kamile, kodėl nusprendei dalyvauti „LT Big Brother“?

Visada žinojau, kad yra gerai turėti mentorių, žmogų, iš kurio gali mokytis, matyti jo sėkmės kelią, suprasti, kaip jam pavyko viską pasiekti. Žinoma, negalima to paties pakartoti savo gyvenime, bet iš kai kurių mentoriaus patirčių galima pasisemti žinių, pamatyti, kokie klausimai kilo jo karjeros pradžioje. Supranti, kad visi mes turime daug klausimų ir visi dažnai nežinome teisingų atsakymų. Prieš projektą nepasitikėjau savimi: turėjau daug idėjų, tačiau nežinojau, ar įmanoma jas įgyvendinti. Galvojau, kad būtų gera šalia turėti protingą, išsilavinusį žmogų, kuris pasakytų, ar mano idėjos yra tik utopinės, ar jas iš tiesų galima įgyvendinti.

Kodėl Didžiąja Sese pasirinkai būtent Kotryną Stankutę?

Kotryna Stankutė-Jaščemskienė
Kotryna Stankutė-Jaščemskienė

Kad ir ką bedaryčiau, aš visada norėjau sukurti papildomą vertę visuomenei. Gyvenau Azijoje, tačiau kuo toliau, tuo mano ryšys su Lietuva tik stiprėjo. Man patinka mąstyti globaliai, tačiau visada maniau, kad užsienyje sukauptą patirtį norėčiau parsivežti į Lietuvą: būti pasaulio piliete, tačiau nepamiršti ir savo šaknų. „Global Lithuanian Leaders“  visada mačiau kaip organizaciją, sujungiančią po visą pasaulį išsibarščiusius lietuvius, o Kotryna visada buvo šios organizacijos veidas, rinkausi ją dėl patirties.

Kaip sekėsi  bendrauti su mentore „LT Big Brother“ metu?

Labai džiaugiausi, kai sužinojau, kad Kotryna bus mano mentorė, žinojau, kad ji viena populiariausių projekto Didžiųjų Sesių. Pirmas susitikimas dviese užruko ne planuotą pusvalandį, o daug ilgiau, buvo įdomu nuo pat pradžių. Pamenu, įvardijau tris dalykus, kuriuos norėčiau daryti ateityje. Sakiau, kad mano darbas būtinai turi būti susietas su Lietuva, noriu nagrinėti globalius klausimus, taip pat ir pati norėjau imtis iniciatyvos, vadovauti projektams. Žinojau, kad turiu įgūdžių, tačiau labai norėjau turėti savo komandą, su kuria galėtume įgyvendinti įdomiausias idėjas. Kotryna man tiesiog pasakė: „Štai rengiame „Talentai Lietuvai“ projektą“. Turėjau labai mažai laiko apsispręsti, atsimenu, Kotryna paprašė tos pačios dienos vakarą atsiųsti motyvacinį laišką. Viskas įvyko labai greitai.

Kotryna, kokios Mažosios Sesės Kamilės savybės tave įtikino, jog ji galėtų koordinuoti „Talentai Lietuvai“ programą?

Kaip tik tuo metu kai susipažinau su Kamile ieškojome koordinatoriaus mūsų projektui, visur dairiausi tinkamų žmonių. Susitikusios su Kamile pradėjome kalbėtis apie gyvenimo tikslus, jos patirtį, atsimenu, klausau ir galvoju: „Taip. Kamilė yra tai, ko mes ieškome“. Atkreipiau dėmesį į jos patirtį, nes Kamilė turėjo gyveno užsienyje, buvo kuravusi kitus projektus. Žinoma, galvojau ir apie tai, kad savo Mažosios Sesės nedėrėtų darbinti, nes mentorystės projektas nėra apie darbo vietų suteikimą. Kaip bebūtų, supratau, kad „Global Lithuanian Leaders“ ir visi geri projektai priklauso nuo profesionalių, motyvuotų žmonių, kurie gali savarankiškai, atsakingai dirbti. Kamilė puikiai atitiko visus kriterijus, toks aktyvus žmogus kaip ji greitai būtų įsitraukusi į panašias veiklas kitur. Sunku pasakyti, ar pačioje pradžioje pamačiau jos teigiamas savybes, nes pirmas įspūdis gali ir apgauti, tu visada rizikuoji. Tačiau tai, kaip Kamilė mato savo ateitį, įtikino mane, kad ji yra žmogus, kuriuo galiu pasitikėti.

Ar tavo ir Kamilės sėkmės istorija įrodo, kad „LT Big Brother“ gali padėti imtis išsvajoto darbo?

Tai, kad Kamilė dirba drauge su manimi yra daugiau išimtis nei taisyklė. Mentorius nėra Mažosios Sesės ar Brolio potencialus darbdavys, tai reikėtų atsiminti. Tačiau, kaip galime matyti, gali nutikti taip, kad Mažasis Brolis ar Sesė rodo iniciatyvą, yra aktyvus, stengiasi atlikti jai ar jam pavestas užduotis ir viskas susiklosto natūraliai. Mentorius dažniausiai galės patarti, kaip reikėtų elgtis ieškant darbo ir siekiant svajonių. Projekto dalyviai neturėtų tikėtis, kad jų mentoriai pasiūlys darbą, nes projektas yra orientuotas į mentorystę. “LT Big Brother” nėra tiesioginis darbo gavimo kanalas, tačiau tai yra puiki galimybė pasiruošti būsimam darbui, aptarti įvairias galimybes, gauti rekomendacijų.

Dėkojame Kamilei Naraitei ir Kotrynai Stankutei už pokalbį!